Sprejem novega poklicnega gasilca

V sredo, 29. 6., je v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu potekala zaključna prikazna vaja kandidatov 29. generacije poklicnih gasilcev. Usposabljanje je uspešno zaključilo 29 kandidatov, med njimi tudi naš član Jurij.

Usposabljanje, ki je skupno obsegalo več kot 900 ur teoretičnega in praktičnega izobraževanja, so začeli 3. januarja letos, končali pa 17. junija.

Prikazane so bile tri zaključne prikazne vaje. Prva je bila požar stanovanjskega objekta, druga se je nanašala na nevarne snovi, in sicer zavarovanje kraja nesreče, črpanje, tesnjenje, dekontaminacijo in drugo. Tretja pa je bila prometna nesreča traktorja in osebnega vozila. Ena oseba je bila ukleščena pod traktorjem, druga pa v vozilu. Prikazno vajo smo si skupaj s sorodniki in prijatelji ogledali tudi cerkljanski gasilci.

Na podelitvi spričeval so 29. generaciji poklicnih gasilcev uspešno poklicno pot zaželeli: namestnik generalnega direktorja Uprave RS za zaščito in reševanje Stanislav Lotrič, direktorica Urada za preventivo, usposabljanje in mednarodno sodelovanje Olga Andrejek, vodja Strokovnega sveta Združenja slovenskih poklicnih gasilcev Boris Žnidarko ter vodja 29. generacije Marko Zibelnik.

Že tradicionalno smo morali ob prihodu v domače društvo našega novega poklicnega gasilca dekontaminirati zaradi polletnega prekomernega zadrževanja v Ljubljani z okolico. Tudi to nalogo je uspešno prestal.

Čestitke vsem gasilcem in njihovim mentorjem!
Našemu članu pa želimo veliko sreče na tako željeni poklicni poti v Gasilski brigadi Ljubljana, ter da bo pridobljeno znanje kar se da dobro izkoristil.