Občni zbor

Zadnja januarska sobota je že tradicionalno namenjena izvedbi občnega zbora PGD Cerklje. Tako smo se v soboto, 27. 1. 2018, zvečer zbrali v sejni sobi in prisluhnili poročilom o delu v letu 2017. Poročila so podali predsednik, poveljnik, blagajnik, mentor mladine in predsednik nadzornega odbora. Na letošnjem občnem zboru smo izvedli tudi volitve v organe društva in na vodilne položaje, saj se je prejšnjim iztekel petletni mandat.

Povzetek poročil: V letu 2017 smo gasilci PGD Cerklje pripravili tudi jubilejni 30. Barletov memorial, katerega se je udeležilo 88 ekip. Skozi celo leto smo skrbeli za varnost občanov, se izobraževali in usposabljali, ter skrbeli za dom in opremo. Nakupili smo nekaj nove opreme, 14 zaščitnih oblek ter zamenjali iztrošeno obutev, tako da je zaščita gasilcev na intervencijah na zahtevanem nivoju. Urejali smo okolico in prostore v gasilskem domu, poskrbeli pa smo tudi za druženje članov. Med drugim smo v mesecu oktobru organizirali Dan odprtih vrat, na katerem so naši člani vsem prisotnim občanom prikazali TPO in uporabo AED, gašenje začetnih požarov ter jim omogočili preizkus uporabe gasilnikov. Ob koncu leta smo prenovili tudi našo spletno stran, na kateri lahko spremljate naše delo.

Pohvaliti moramo tudi našo mladino, ki se je v preteklem letu na tekmovanjih odlično odrezala. Naj omenimo samo največji uspeh naše enote pionirk, saj so na državnem tekmovanju osvojile odlično tretje mesto.

Volitve: Letošnji občni zbor je prinesel tudi nekaj sprememb na vodilnih položajih, saj se je po 5 letih iztekel mandat poveljniku, predsedniku, upravnemu odboru in ostalim organom v društvu. Za novega predsednika je bil izvoljen Primož Močnik, za poveljnika pa Rudolf Grošelj. Delno spremenjen in pomlajen je tudi upravni odbor, temu pa so prilagojene tudi funkcije v ostalih organih društva.

Plan dela: Glede na starost in stanje vozila GVC 24/50 se planira, da bomo v letu 2019 zamenjali vozilo RENAULT KERAX, ki ga počasi načenja zob časa. Sodobno vozilo bomo, glede na razvojne aktivnosti v občini (širjenje letališča, novi industrijski objekti), zelo potrebovali, saj samo s pravo in dobro opremo lahko zagotavljamo uspešno posredovanje ob nesrečah.

Občni zbor smo sklenili s potrditvijo načrtov za letošnje leto in upanjem, da bo vsaj tako uspešno in aktivno kot prejšnje.

Leto 2017 v številkah:
– 42 intervencij
– 546 skupno sodelujočih članov na intervencijah, povprečno 13 gasilcev na intervenciji
– skoraj 800 prostovoljnih ur na intervencijah
– 5 zahtevanih vaj za operativo po točkovniku GZ Cerklje, Vaja Letalska nesreča Aerodrom Ljubljana 2017, vaja v spomin na Plevel Tomaža v Zalogu in več drugih vaj
– 14 specialnosti (4 nosilce izolirnega dihalnega aparata (med njimi tudi ena članica), 4 usposabljanja gasilcev za gašenje notranjih požarov – modul A, 3 usposabljanja gasilcev za gašenje notranjih požarov – modul B, 1 usposabljanje gasilca za gašenje notranjih požarov – modul C in 2 inštruktorja)

Aktivnosti PGD Cerklje_2017

UO PGD Cerklje