Posvet mentorjev gasilske mladine GZ Gorenjske

V soboto, 1. 2. 2020, smo se štirje mentorji iz našega društva udeležili posveta mentorjev mladine gasilske zveze Gorenjske. Po uvednem pozdravu predstavnika mladinske komisije GZ Gorenjske, nam je bila predstavljena vloga mentorja, kot zaupnika. Pogovorili smo se o otrokovih čustvih in kako rešiti nekatere probleme, ki jih s seboj na vaje prinesejo najmlajši. Nekaj besed smo namenili tudi temi, pasti in priložnosti sodobnih medijev. Po kratkem odmoru smo na hitro preleteli še Temeljni program usposabljanja mladih gasilcev. Sledilo je kosilo in po kosilu delavnice. Imeli smo tri delavnice, kjer smo se spoznali s simulatorjem gašenja začetnih požarov, povadili pravilno uporabo kompasa in zemljevida, ter spoznali nekaj novosti, ki jih bo prinesel kviz. Upamo, da nam bo to vsaj malo pripomoglo k še bolj kvalitetnemu delu z mladino.

Mentorji PGD Cerklje