Operativno delo v letu 2022

V letu 2022 smo gasilci PGD Cerklje posredovali na 75 intervencijah (leto prej na 30 intervencijah). Na intervencijah je skupno sodelovalo 911 operativnih članov oz. povprečno 12 gasilcev na vsaki intervenciji. V preteklem letu smo operativni člani opravili preko 2500 prostovoljnih ur samo na intervencijah.

Na intervencijo v povprečju izvozimo z dvema gasilskima voziloma. Odzivnost na pozivnik v povprečju ostaja 3 – 4 min.

V letu 2022 smo posredovali na naslednjih intervencijah:
– 3 x požar ne stanovanjskega objekta
– 1 x požar stanovanjskega objekta
– 1 x požar vozila, delovnih, kmetijskih in gradbenih strojev
– 4 x dimniški požar
– 17 x požar v naravi
– 3 x požar zabojnika za smeti
– 1 x posredovanje ob izlivu vode
– 9 x tehnična pomoč odpiranje vrat, pomoč drugim enotam
– 24 x tehnična pomoč, odstranjevanje nevarnosti
– 1 x reševanje živali
– 7 x prvi posredovalci
– 2 x nesreče v cestnem prometu
– 2 x samo izvoz, pomoč ni potrebna

V preteklem letu smo 4x posredovali tudi izven naših občinskih meja. V marcu (28. in 29. 3. 2022) smo posredovali na obsežnem požaru nad Preddvorom. Julija (21. in 26. 7. 2022) pa smo sodelovali pri gašenju največjega požara na Krasu.

V začetku leta 2022 smo prevzeli v uporabo teleskopsko ploščad za gašenje in reševanje z višine. Del operative je opravil izobraževanje za uspešno in predvsem varno delo na višini.

Skozi celo leto smo svoje znanje izpopolnjevali na rednih vajah v gasilskem domu, izvedli pa smo tudi vaje načrtovane po točkovniku GZ Cerklje.

Operativci so opravili različne specialnosti in tečaje:
– 3x nosilec izolirnega dihalnega aparata
– 2x tečaj za delo z motorno žago v nevarnih okoliščinah
– 6x čin gasilec
– 9x tečaj za nove prve posredovalce, ostali člani pa so opravili obnovitveni tečaj

Poleg izvajanja požarne varnosti smo tekom poletja v sušnem obdobju opravili preko 200 prevozov pitne vode na hribovite predele občine, kjer se je zelo izkazala naša avto cisterna z veliko količino vode.

V mesecu oktobru smo se udeležili več vaj ter predstavitev vozil po šolah in vrtcih. Prav tako smo v oktobru pripravili dan odprtih vrat, na katerem smo prikazali naše znanje in tehniko ob različnih intervencijah. K sodelovanju smo povabili tudi poklicno gasilsko enoto iz Kranja ter ekipo NMP Kranj.

Poveljnik